Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
w Kamieńcu

Kontrast

contrast

Rozmiar czcionki

aa

Znowu nikt się nie nudził! – Ferie zimowe w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu

          Wszystko co dobre szybko się kończy, a w szczególności ferie – czas zabawy i odpoczynku od obowiązków szkolnych. W ten wyjątkowy czas Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu po raz drugi przygotowało dla swoich młodych czytelników i uczestników warsztatów ciekawe zajęcia o różnorodnym charakterze: muzycznym, plastycznym, literackim, teatralnym, sportowym, tanecznym, magicznym i filmowym.

                            Spotkania, prowadzone pod profesjonalnym okiem instruktorów pracujących w większości na co dzień w CKiBP,  były przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, dobrze się czuły zarówno czterolatki jak i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej.  Ich głównym celem było zainteresowanie dzieci m.in.: muzyką, teatrem, słowem pisanym, tańcem, plastyką i filmem oraz zapewnienie dobrej zabawy, rozwijającej wyobraźnię,  sprawności manualne oraz talenty muzyczne i aktorskie.
Podczas bibliotecznych zajęć nie zabrakło ciekawych zagadek oraz zabaw edukacyjnych i ruchowych. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się wycieczki do  Parku Trampolin Jump Arena i kina w Lesznie, zajęcia muzyczne z boom rurkami, „śpiewające rebusy kolędowe”, teatr kukiełkowy połączony z prezentacją starych sprzętów i hobbystycznych zbiorów ( m.in.: żelazka, monety, banknoty), kalambury, warsztaty perkusyjne, akordeonowe i plastyczne, „bajko- i mitoczytanie”  połączone z konkursem plastycznym, karaoke a także „tworzenie pokazu sztuki magicznej”. W pierwszy piątek feryjny odbyło się spotkanie dzieci z policjantami z Komendy Powiatowej w Grodzisku Wlkp., którzy w interesujący sposób opowiedzieli o bezpieczeństwie w czasie ferii, o zasadach ruchu drogowego oraz cyberprzemocy. W przerwach dzieci oprócz dobrej zabawy wszyscy uczestnicy zajęć mogli również liczyć na słodką niespodziankę i pyszne napoje. W pamięci uczestników na długo pozostanie karnawałowa zabawa ( z doskonałą muzyką, oryginalnymi zabawami i profesjonalnie malowanymi buźkami), na którą prawie wszyscy przygotowali specjalne karnawałowe kostiumy– nagrodzone wielkimi czekoladami.
                 Dwutygodniowe ferie były doskonałą okazją dla dzieci do wzajemnej integracji, aktywnego  i co najważniejsze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu bez komputera, tabletu, telefonu komórkowego, telewizji. I chociaż pogoda za oknem  niekiedy dawała się we znaki, chętnych do udziału w zajęciach nie brakowało. Każdego dnia w bibliotecznych spotkaniach uczestniczyło ponad trzydzieścioro dzieci. W sumie z zaproszenia CKiBP w Kamieńcu skorzystało około 100 uczestników z terenu całej gminy ( nie licząc „milusińskich” z Klubu Malucha), z których najmłodszy miał dwa i pół roku a najstarsi szesnaście lat. Najpiękniejszą nagrodą za pracę organizatorów są uśmiechnięte i szczęśliwe buzie dzieci. Do zobaczenia za rok!