Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
w Kamieńcu

Kontrast

contrast

Rozmiar czcionki

aa

Spotkanie opłatkowe

„ Jest taki dzień – bardzo ciepły choć grudniowy…”

Opłatkowe spotkanie „ niezwykłej rodziny”  

 

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku. Magiczna atmosfera powoduje, iż czekamy na nie z niecierpliwością. Święta mają zbliżać, łączyć ludzi, niech więc takie będą! Kolejne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Centrum Kultury i  Bibliotekę Publiczną w Kamieńcu odbyło się 22 grudnia w Chacie Biesiadnej. W klimatycznej, odświętnie udekorowanej i witającej ciepłem migoczących lampek  sali zgromadziło się około stu uczestników, w tym dzieci, młodzież i dorośli – uczestnicy warsztatów i kółek oraz zespołów działających przy Centrum, opiekunowie i instruktorzy oraz zaproszeni goście. Współgospodarzem niezwykłego popołudnia była firma ANILANDIA, która zadbała o atrakcje głównie dla dzieci.

Organizatorzy jak zwykle pozostali wierni polskim tradycjom, dlatego spotkanie rozpoczęło się od złożenia sobie życzeń na świąteczny i nadchodzący czas . Stało się ono także okazją, aby wszyscy mogli się poznać, porozmawiać, uśmiechnąć się do siebie – duzi i mali. Po przełamaniu się opłatkiem specjalnie dla najmłodszych zespoły śpiewaczy i muzyczny pod kierunkiem pana Wojtka Pawlewskiego wykonały kolędy i piosenki świąteczne. Jednak najwięcej radości, szczególnie najmłodszym dzieciom, przyniosły zabawy przygotowane przez ANILANDIĘ,  w tym m.in. klocki lego, tor wyścigowy, malowanie bombek i buziek, choinkowe wróżby, rzut do celu

Uśmiechnięte twarze dzieci i dorosłych - plastyków,  keyboardzistów, perkusistów, „śpiewaków”, członków zespołów: „Takie Chłopaki I…” i, „Zgoda”, etatowych pracowników Biblioteki, instruktorów, gości  na zakończenie wyjątkowej Wigilii  - utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że istnieje potrzeba takich sympatycznych „ rodzinnych” spotkań. Aby tradycji stało się zadość na finał imprezy wszyscy jej uczestnicy zostali obdarowani świątecznym upominkiem – oczywiście przez Gwiazdora!