Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
w Kamieńcu

Kontrast

contrast

Rozmiar czcionki

aa

Rok 2018

Mikołajkowy spektakl dla dzieci w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich maluchów, tych nieco starszych i tych najstarszych. To właśnie tego dnia odwiedza nas Święty Mikołaj i obdarowuje prezentami.

Czytaj więcej...

„ Nie wstydźmy się kochać Polski…” – wyjątkowy koncert w Centrum Kultury w Kamieńcu

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica i jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej, poczucia dumy z bycia Polakiem.

Czytaj więcej...

„ 100 lat NIEPODLEGŁOŚCI” – koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Kamieńcu

W minioną niedzielę 11 listopada z inicjatywy grupy śpiewaczej „ Zgoda” oraz zespołów muzycznych działających przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu pod kierownictwem muzycznym pana Wojciecha Pawlewskiego odbył się koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej...

Artystyczny weekend zespołu śpiewaczego ZGODA

W słoneczną sobotę 13 października zespół śpiewaczy „ZGODA” działający przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu pod artystyczną opieką pana Wojtka Pawlewskiego miał zaszczyt kolejny raz uczestniczyć w IX Festiwalu Twórczości Trzeciej Młodości w Dusznikach Wlkp.

Czytaj więcej...

NIEZWYKŁA UCZTA MUZYCZNA V SPOTKANIE ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH I MUZYCZNYCH W KAMIEŃCU „A mnie jest szkoda lata…”

W sobotnie popołudnie 15 września w Chacie Biesiadnej w Kamieńcu odbyło się już V Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych pod nazwą „A mnie jest szkoda lata…”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu.

Czytaj więcej...

Święto Pieczonej Pyry Gminy Kamieniec

W minioną sobotę w urokliwej Bazie Noclegowej w Kotuszu odbyło się I Święto Pieczonej Pyry Gminy Kamieniec. Którego organizatorami byli : społeczność Kotusza, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna oraz Wójt Gminy pan Piotr Halasz.

Czytaj więcej...

„ZGODA” Z KAMIEŃCA NA IX LETNIEJ WIELKOPOLSKIEJ BIESIADZIE SENIORÓW

Po raz kolejny zespół śpiewaczy „Zgoda” działający od kilkunastu lat przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu wziął udział w IX Letniej Wielkopolskiej Biesiadzie Seniorów w Żerkowie.

Czytaj więcej...

Muzycy z Kamieńca ponownie poza granicami województwa wielkopolskiego

Wczesnym rankiem w niedzielę 19 sierpnia zespoły „ TAKIE CHŁOPAKI I…” i „WOMAN`S BAND” oraz perkusiści wczesnym rankiem wyruszyli do Wałbrzycha, gdzie odbywał się XIX Toyota Półmaraton Wałbrzych.

Czytaj więcej...

Zespoły z Kamieńca nagrodzone na IV Krajowym Festiwalu Piosenki w Krzykosach

W minioną niedzielę zespoły muzyczne" TAKIE CHŁOPAKI I..." i „ WOMAN`S BAND” oraz śpiewaczy „ZGODA” działające przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu miały zaszczyt uczestniczyć w IV Krajowym Festiwalu Piosenki „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI” Krzykosy 2018r

Czytaj więcej...

VIII SPARTAKIADA SENIORÓW

W słoneczny piątek 6 lipca zespół śpiewaczy ZGODA działający przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu po raz kolejny uczestniczył muzycznie i sportowo w VIII Spartakiadzie Seniorów KOMORNIKI 2018.

Czytaj więcej...

Ostatnie Walne Zebranie w RKS Kamieniec…

We wtorek 26 czerwca odbyło się ostatnie Walne Zgromadzenie Członków Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Kamieńcu z udziałem pana Tadeusza Lebiedziewa jako prezesa Zarządu tej firmy.

Czytaj więcej...

Puchar Niepodległości dla ZGODY z Kamieńca

Wesoło i pięknie było na V Regionalnym Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Piaskach koło Gostynia, w którym w minioną środę uczestniczyła grupa śpiewacza ZGODA działająca przy Centrum Kultury i Bibliotece w Kamieńcu.

Czytaj więcej...

BIBLIOTEKA Z KAMIEŃCA MUZYCZNIE NA PÓŁMARATONIE W GRODZISKU

Już po raz dziesiąty zespół „ TAKIE CHŁOPAKI I…” wzmocniony przez młodych muzyków z grupy „ Woman`s Band” oraz sekcja perkusistów, działające przy Bibliotece w Kamieńcu, uczestniczyli jako aktywni kibice w XI Grodziskim Półmaratonie Słowaka.

Czytaj więcej...

ZGODA na średzkiej Gali Seniorów

W słoneczny czwartek, 7 czerwca grupa śpiewacza ZGODA, działająca przy Bibliotece w Kamieńcu, z dobrymi humorami przybyła po raz trzeci do gościnnej Środy Wlkp., by uczestniczyć w III Gali Piosenki Seniorów.

Czytaj więcej...

ZGODA na Przeglądzie Zespołów Ludowych w Kościanie

W minioną niedzielę, 3 czerwca 2018r., odbył się w Kościanie II Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych, w którym po raz pierwszy wzięła udział grupa śpiewacza ZGODA działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamieńcu.

Czytaj więcej...

IV Majówka z Biblioteką w Kamieńcu

Zgodnie z zapowiedzią w minioną sobotę 26 maja, w Dzień Matki, Gminna Biblioteka Publiczna w Kamieńcu zorganizowała dla ludzi bezpośrednio związanych z działalnością instytucji ( głównie dzieci w związku ze zbliżającym się Ich świętem ) a także dla wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą - IV MAJÓWKĘ Z BIBLIOTEKĄ

Czytaj więcej...

Zespół Zgoda po raz kolejny w Jaraczewie

W słoneczną majową sobotę zespół śpiewaczy „Zgoda” działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamieńcu wziął udział w III Jaraczewskiej Biesiadzie Seniorów w Jaraczewie.

Czytaj więcej...

IV FESTIWAL KEYBOARDOWY „ TEN TON”

W słoneczną sobotę 12 maja, będącą jednym z etapów obchodów Tygodnia Bibliotek , w nowej Sali widowiskowej Biblioteka w Kamieńcu zorganizowała IV Powiatowy Festiwal Keyboardowy „TEN TON”.

Czytaj więcej...

„Spór o zamek, czyli Ostatni Zajazd na Litwie” na scenie Biblioteki w Kamieńcu

10 maja 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kamieńcu zorganizowała w nowo otwartej Sali widowiskowej spektakl z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek.

Czytaj więcej...

NIEZAPOMNIANY DZIEŃ KOBIET – KONCERT ZESPOŁU „ WESELI GALICJANIE” z UKRAINY

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca w Chacie Biesiadnej w Kamieńcu odbył się niezwykły koncert Folklorystycznego Zespołu Filharmonii Tarnopolskiej „ WESELI GALICJANIE, który bawił przybyłe na imprezę Panie z okazji ich święta. Artyści przybyli do Kamieńca z Ukrainy na zaproszenie Wójta Gminy pana Piotra Halasza oraz dyrekcji Biblioteki

Czytaj więcej...

KOLĘDNICY z Kamieńca w Długiem Starem

W sobotę 27 stycznia zespół śpiewaczy „ Zgoda” działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamieńcu pod artystyczną opieką pana Wojtka Pawlewskiego udał się do miejscowości Długie Stare na zaproszenie zespołu „ Razem Raźniej”. W pięknie przystrojonej sali wiejskiej odbywał się coroczny koncert kolęd i pastorałek z

Czytaj więcej...

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gmina Kamieniec kolejny raz grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Współorganizatorami akcji były Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Kamieńcu, Gminna Biblioteka Publiczna w Kamieńcu, Urząd Gminy Kamieniec, Rada Rodziców przy SP Kamieniec, OSP Kamieniec, Szkoła Podstawowa w Parzęczewie i Szkoła Podstawowa w Konojadzie. Pracami

Czytaj więcej...

ZGODA na „ KOLĘDOWANIU ” w Ujeździe

     Na zaproszenie Proboszcza Parafii Kamieniec Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej 6 stycznia w święto Trzech Króli zespół śpiewaczy ZGODA ,działający przy Gminnej Bibliotece pod kierownictwem muzycznym pana Wojciecha Pawlewskiego, udał się do Ujazdu na wspólne KOLĘDOWANIE. Spotkanie, na które zaprosz

Czytaj więcej...

„ JAKIEŚ ŚWIATŁO NAD BETLEJEM…” – KONCERT KOLĘD W KOŚCIELE W KAMIEŃCU

Motto: „Kolęda to marzenie o świecie sprawiedliwym, czułym i bezpiecznym. O takim, w którym dobro zawsze zwycięża, a kłopoty są tylko na chwilę. Kolęda to nadzieja, że kiedyś na pewno będzie pięknie. Śpiewajmy kolędy!” ( W. Korcz) Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego N

Czytaj więcej...