Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
w Kamieńcu

Kontrast

contrast

Rozmiar czcionki

aa

Nikt się nie nudził! – Ferie zimowe w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu

Wszystko co dobre szybko się kończy, a w szczególności ferie – czas zabawy i odpoczynku od obowiązków szkolnych. W ten wyjątkowy czas Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu przygotowało dla swoich młodych czytelników ciekawe zajęcia o różnorodnym charakterze: muzycznym, plastycznym, literackim, teatralnym i filmowym.

 

Spotkania, prowadzone pod profesjonalnym okiem instruktorów pracujących na co dzień w CKiBP,  były przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, dobrze się czuły zarówno czterolatki jak i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej.  Ich głównym celem było zainteresowanie dzieci m.in.: muzyką, teatrem, słowem pisanym, filmem oraz zapewnienie dobrej zabawy, rozwijającej wyobraźnię,  sprawności manualne i talenty muzyczne i aktorskie.
Podczas bibliotecznych zajęć nie zabrakło ciekawych zagadek oraz zabaw edukacyjnych i ruchowych. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się wycieczki do Palmiarni i Teatru Animacji w Poznaniu, zajęcia muzyczne z boom rurkami, „śpiewające rebusy kolędowe”, teatr kukiełkowy połączony z prezentacją starych sprzętów ( żelazka, aparaty fotograficzne), kalambury, warsztaty perkusyjne, karaoke a także „tworzenie filmu animowanego”. W przerwach dzieci czytały książki, grały w gry planszowe, układały puzzle a oprócz dobrej zabawy, wszyscy uczestnicy zajęć mogli również liczyć na słodką niespodziankę i pyszne napoje.
Dwutygodniowe ferie były doskonałą okazją dla dzieci do wzajemnej integracji, aktywnego  i co najważniejsze, bezpiecznego spędzania wolnego czasu. I chociaż pogoda za oknem  niekiedy dawała się we znaki, chętnych do udziału w zajęciach nie brakowało. Każdego dnia   w bibliotecznych spotkaniach uczestniczyło ponad trzydzieścioro dzieci.