Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
w Kamieńcu

Kontrast

contrast

Rozmiar czcionki

aa

ARTYSTYCZNY CZERWIEC ZESPOŁU „ ZGODA”

Czerwiec to miesiąc artystycznej działalności zespołu śpiewaczego ZGODA działającego przy Centrum Kultury i  Bibliotece Publicznej w Kamieńcu.

 Wesoło i pięknie było na VI Regionalnym Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Piaskach koło Gostynia zorganizowanym tym razem w pięknie położonych Krajewicach w którym w czerwcową sobotę uczestniczyła grupa śpiewacza ZGODA, zaprzyjaźniona od dawna z organizatorem imprezy zespołem TĘCZA.  Podobnie jak wcześniej w Środzie spotkali się tutaj  śpiewacy i muzycy z całej Wielkopolski. Na tę szczególną imprezę zespoły przygotowały nowy repertuar. ZGODA podbiła serca słuchaczy nienagannym i oryginalnym wykonaniem piosenek: „ Tango zazdrości” i„ Indonezja” oraz    „ La Paloma”. Wszyscy podziwiali aranżację utworów oraz kunszt akordeonisty i kierownika muzycznego w jednej osobie - pana Wojtka Pawlewskiego. Obecni na Przeglądzie profesjonalni muzycy nie szczędzili pochwał  a efektem tego są kolejne zaproszenia. Dobrze zorganizowana impreza, kapitalna zabawa pozwoliły nie tylko na realizację artystycznych zamierzeń, ale również na nawiązanie nowych kontaktów, które zaowocują w najbliższej przyszłości kolejnymi prezentacjami dokonań zespołu „Zgoda” w nowych miejscach, na nowych imprezach.

Natomiast w  minioną niedzielę  zespoły: muzyczny" TAKIE CHŁOPAKI I..."   oraz śpiewaczy „ZGODA” działające przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu miały zaszczyt uczestniczyć w VI Krajowym Festiwalu Piosenki  „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”  Krzykosy 2019r. Impreza, w której udział wzięło około 20 zespołów z Wielkopolski a także innych regionów Polski, np. z Powiśla  zgromadziła kilkaset osób, a odbywała się przy pięknej pogodzie w amfiteatrze w Krzykosach, powiat Środa Wlkp. Grupa śpiewacza „ZGODA”, jak zwykle dobrze przygotowana przez pana Wojtka Pawlewskiego, zaśpiewała jedne z najpiękniejszych piosenek, w tym między innymi " La Paloma", „ Dzieci Pireusu” i ponownie podbiła serca licznie zgromadzonej publiczności, zdobywając kolejny Puchar Dyrektora Ośrodka Kultury w Krzykosach. Festiwal rozpoczął się   " mocnym uderzeniem"  zespołu muzycznego „ TAKIE CHŁOPAKI I…”, który na życzenie organizatorów,  przygotował specjalny "start” imprezy. Goście mogli posłuchać między innymi: „ Poczkaj, poczkaj”,  „ Dla Klaudii ”i „ Bimbambinę”. Aplauz zgromadzonych, mimo żaru lejącego się z nieba i specjalne wyróżnienie – największy puchar Wójta Gminy Krzykosy to nagroda za profesjonalizm i zaangażowanie kierownika muzycznego, pana Wojtka Pawlewskiego oraz pracowitość młodych i trochę starszych artystów. Występy wspomnianych wyżej grup artystycznych to powód do radości i satysfakcji z możliwości promocji Gminy Kamieniec, działalności Centrum Kultury i twórczej pracy opiekunów zespołów. W tej artystycznej wyprawie towarzyszyli nam tym razem nasi przyjaciele z sąsiedniej gminy – zespół śpiewaczy „ GRANOWIANIE”, którzy również zdobyli puchar. Wszystkim śpiewakom dopisywały humory, toteż zabawa była wyśmienita.